Eğer markanızı veya ürününüzü sosyal medyada duyurmak gibi bir planınız varsa veya hali hazırda bunu yapıyorsanız, atlamamanız gereken en önemli konu markanızın veya ürününüzün hitap ettiği kişileri yakından tanımanız gerektiğidir. Reel hayatta olsa bunu hemen hemen tüm pazarlamacılar biliyor ama artık günümüz reelliğe değil dijitale hitap ediyor.

Büyüyen bir dijital dünyanın olduğu aşikardır. Daha önceki yıllarda televizyonun sağladığı avantajı şuan sosyal medya ve bir çok web teknolojisi sağlıyor.

Dijital alemde ezbere hareket etmenin bizlere hiç bir yararı olmuyor. Markanızın hitap ettiği kişilere özel bir strateji geliştirmek gerekiyor ki, bunların arasında en önemlisi de gerçek zamanlı iletişimdir. Gerçek zamanlı iletişim, markanın daha güçlü olmasını sağlıyor. Markanızın kendi kimliğini göz ardı etmeden, takipçilerinin kullandığı dil ile onlarla irtibat kurabilirsiniz.

Günümüzde bir çok markanın en büyük eksikliği, takipçileriyle iletişim kurmakta zorlanmalarıdır. Bu nedenle gerçek zamanlı iletişimde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Dünyada olup biten her olaydan haberdar olmak zorundayız. Bu olaylara, markamızı nasıl hazırlamalı ve doğru açıda durarak takipçilerin gözünde nasıl ünlü olabilirsiniz? Bunun için en önemli iki kural var: Gündemi yakından takip et ve yaratıcı ol.

Gündemdeki olay sıcaklığını kaybetmeden, yaratıcı fikirler ve tasarımlarınızı, markanıza uyarlayarak sosyal mecralara servis ettiğinizde, ünlü olmanız an meselesi.